درباره می

نزدیک به دوازده سال از آغاز «مـ ِـی» می‌گذرد، وب سایت بی سروصدا و آرام و ساکتی در گوشه تمام روزمرگی‌های زندگی! از آنهایی که اگر ماه‌ها حالشان را نپرسی، بازهم وقتی سراغش می‌روی با روی خوش به استقبالت می‌اید و گله از نبودنت نمی‌کند!

آغاز پاییز نود و هشت، آغازی است از دهها سرآغاز می؛ بازهم مینویسم، بی قاعده‌تر و رهاتر از همیشه

مبارک باشید

تبریک های ولایت تعارف است، جای نوشتن تبریک، مبارک باشید، آنگونه که به شما مباهات کند که این از امت من است. دو سه قدم از ظواهر و ادا و اطوار فاصله بگیریم و با ارزشهای محمد زندگی کنیم. پیامبری که نیامد تا رساله های شریعت را قطورتر کند، بلکه نبیّ ِ اخلاق بود. گفت اگر می خواهید آتش دوزخ بر شما حرام شود راهش این است (گوش کن! ارجاع به آیات الاحکام و رساله عملیه نمی دهد، پیامبر است و در مقام بیان و روشن و صریح می گوید):

آیا به شما معرفی کنم کسی که فردای قیامت آتش بر او حرام است؟ (مخاطبان پاسخ می دهند بله ای پیامبر و ایشان ادامه می دهد) کسی که چنین است :

  1. اَلهَیّن : فروتن، اهل لطف، مهربان
  2. اَلقرِیبُ : نزدیک (خونگرم- کسی که بشود به او نزدیک شد)
  3. اَللّینُ : نرم خو و ملایم
  4. اَلسّهلُ : آسان و آسانگیر و سازگار

ای کاش از کودکی به ما نمی گفتند مسلمان! شاید در بلوغ و کمال خودمان مسلمانی را انتخاب می کردیم! این وهم ِ مسلمانی ما را از  «شدن» بی نیاز کرده! به اشتباه فکر می کنیم که هستیم. من از این مربعی که او توصیف کرده خارجم، شما خود دانید…

سند حدیث : الخصال، جلد اول، صفحه ۲۳۸

تاريخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
دسته بندي: اخلاق عمومی


ديدگاه هاي شما

ديدگاهي بنويسيد

لطفاً برای پیغام خصوصی، فقــــط از صفحه « تماس » استفاده فرمایید.